Signály Awards 2021: Jsou i jiní influenceři!

11.11.2021

Ekumenický web signály.cz vznikl už před dvaceti lety s cílem podporovat mládež v online prostoru. Jedním ze způsobů jak poskytnout digitální evangelizaci prostor, je anketa Signály Awards, která letos proběhla už podruhé a navazuje na soutěž Blog roku. Tato anketa má za cíl ocenit mladé věřící, kteří se snaží skrze sociální sítě evangelizovat a motivovat ke službě Bohu. 

Soutěžící nominovali jejich sledující a ti pro ně také poté hlasovali. Výsledky soutěže a slavnostní předání cen mohla široká veřejnost sledovat prostřednictvím přímého přenosu, který vysílala televize Noe. Přenosem provázela blogerka a koordinátorka webu Kateřina Sedláčková a moderátor Albín Augustín Balát.

Během přímého přenosu se na obrazovkách objevil také Mons. Martin David, biskup ostravsko-opavský, který mladé lidi povzbudil slovem: ,,Mám radost ze všech, kteří si uvědomují, že být online není jenom velká vymoženost dnešní doby, ale pro nás křesťany také velká výzva. Výzva k tomu, abychom svědčili o tom, že On, Ježíš, je smyslem, cílem a naplněním našeho života. Ať tedy ve všem, co děláme online, se naplňuje to, co o Kristu řekl Jan Křtitel: On musí růst, já se však menšit".

PODCAST ROKU 

Na prvním místě se umístil podcast Zabudnuté cesty, kteří tvoří Janči Máhrik a José Calvo Aquilar. Jejich podcasty hovoří o opravdu kvalitním životě. Nově objevují klíčové způsoby života, které v současné společnosti zapadávají prachem. Na druhém místě se umístil Ecclessia Podcast, který se snaží zprostředkovat zejména mladým lidem rozhovory se zajímavými osobnostmi z katolické církve. Třetí místo si odnášípodcast Na dřeň, který tvoří mladí redaktoři rádia Proglas. Silné příběhy lidí, debaty o tématech, o kterých se jinde nemluví, i o životě s Bohem.

VIDEO ROKU 

Zatímco v loňském roce první místo s přehledem získali Pastoral Brothers, letos vítězství patří hudebnímu uskupení TowMeot, které si odnáší první místo v kategorii video roku. Název, který skupina nese, v překladu z hebrejštiny znamená "velmi dobrý". Skupinu tvoří čtyři křesťanští rappeři, kteří jedinečností svých životních příběhů přinášejí na pódium texty plné svědectví, myšlenek k zamyšlení, ale i slova povzbuzení. Druhé místo si odnáší hudební kapela alltide, tři kamarádi z Prešova a okolí, kteří spolu začali tvořit hudbu přibližně před rokem a půl. Ve své hudbě spojují akustické nástroje s elektronickými prvky blízkými indie folku/indie pop žánrům. V poslední době vydali první píseň z jejich debutového EP s názvem "Pamatuj si mě". Celistvý projekt je vyjádřením jejich příběhu s vědomím minulosti a vidinou do budoucnosti. Třetí místo si odnáší hudební projekt Jedno.tu, skupina umělců, tvůrců, snílků. Touží spojovat své individuální umělecké cesty v jednotě. Touží vytvořit nový prostor pro skryté talenty. Rozhodně doporučujeme si pustit jejich tvorbu!

INSTAGRAM ROKU

První místo si stejně jako v loňském roce odnáší Světlana Mašková, která má na svém instagramu nick @swettlushprior. Její instagramový účet sleduje přes deset tisíc uživatelů, kteří spolu s ní tvoří jedno velké společenství. Navzájem se povzbuzují a snaží se šířit Kristovo jméno. Druhé místo si odnáší Karolína Zvoníčková, která na svém instagramu figuruje jako @bile_misto a vyrábí křesťanské papírenské produkty, například diáře. Třetí místo si odnáší jáhen Jiří Dyčka, který je spoluzakladatelem křesťanského projektu Live4G. Na instagramu ho najdete pod nickem@jiridycka a věnuje se především vlogování. Natáčí videa na různá křesťanská témata, jeho nejsledovanější video nese název Zpověď.

PROJEKT ROKU 

Projekt roku je také jedna z nových kategorií letošního roku. Chceme ocenit ty, kteří se věnují ať už ve společenství nebo ve dvojici něčemu, co má v životě smysl. První místo si v této kategorii odnáší Salesiánské středisko mládeže Brno- Žabovřesky společně s OS Vespojení. Oba tyto projekty získaly stejný počet hlasů. Salesiáni v Brně se věnují mládeži a vytvářejí spoustu projektů, například tábory, kroužky pro děti, salesiánské mediální středisko... OS Vespojení se věnuje mladým lidem z dětských domovů po celé České republice. Paní Buriánková, zakladatelka sdružení, celý svůj život obětuje pro tyto mladé lidi, kteří se po odchodu z dětského domova potřebují postavit na nohy. Pomáhá jim v rámci projektu Dům na půli cesty v Meclově na Domažlicku. Toto sdružení má také jeden svůj velký projekt, který nese název Staňte se Ježíškem dětem z dětských domovů, kde se snaží oslovit širokou veřejnost, aby děti a mladí lidé našli pod stromečkem své vlastní splněné přání - například ponožky, polštář, boty, ti, kteří opouští dětský domov, například pračku do svého startovacího bydlení... Na druhém místě se umístil projekt Festival na Výšinách; jedná se o křesťanský multižánrový open-air festival, který nabízí nejen skvělé hudební zážitky, ale také přednášky o palčivých tématech. Třetí místo si odnáší projekt Live4G, který se věnuje především digitální evangelizaci. Jejich mottem je - Zažili jsme, že Bůh je živý, proto Ho chceme přinášet i na sociální sítě: obrazem, zvukem i textem.

BLOG ROKU 

V kategorii Blog roku si první místo odnáší blog s názvemSvět of poems, projekt Ondřeje Navrátila, který se snaží prostřednictvím svého blogu nabízet pravidelnou dávku svých básní a poezie. Na druhém místě se umístil blog Kateřiny Sedláčkové s názvem Grafofilův Blog, kde najdete především glosy z autorčina života. Třetí místo si odnáší blog Z nebe pro Tebe. Na tomto blogu, který má pod svým vedením mladá Sára Schulhauserová, najdete především její svědectví, zamyšlení nebo také její oblíbené pasáže z Bible.

Veškeré další výsledky najdete na webu soutěže www.signalyawards.cz nebo také na našich sociálních sítích.

Poděkování patří také partnerům soutěže, bez kterých by se nemohla celá letošní soutěž uskutečnit. Moc děkujeme!